Sprzęt

Okapy tubowe

Dobry okap do kuchni powinien nie tylko zapewniać maksymalną efektywność pracy, ale także powinien wpisywać się w jej aranżację. Do wnętrz nowoczesnych kapitalnym wyborem może być okap tuba!

 

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele typów okapów przeznaczonych zarówno do współcześnie urządzonych, jak również klasycznych kuchni. Jednym z nowszych wariantów do wyboru jest okap tuba, czyli okap kuchenny przypominający swoim kształtem tubę.

 

Jakie rodzaje okapów tub oferują nam producenci? Kiedy warto zdecydować się na taki właśnie okap kuchenny? W końcu, gdzie można go zakupić?

 

Okapy tubowe – przyścienne i wyspowe

Okapy przeznaczone do kuchni mogą posiadać różne kształty. Przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych okapów posiadających konstrukcję poszerzana ku dołowi. Jednak obecnie producenci mogą zaoferować także innego typu rozwiązania.

 

Okapy tubowe, okapy tuby czy też okapy cylindryczne to jedna z nowości na rynku. W tym przypadku okap posiada kształt tuby, która podwieszana jest bezpośrednio nad kuchenką. Do wykonania takich okapów najczęściej stosuje się wysokiej jakości stal nierdzewną albo stal malowaną proszkowo na różne kolory, dlatego możemy dostosować je do aranżacji wnętrza.

 

Okapy o konstrukcji tubowej dostępne są w dwóch wariantach do wyboru – jako okapy przyścienne oraz wyspowe. Okapy przyścienne przeznaczone są do montażu nad kuchenkami znajdującymi się przy ścianach, z kolei te wyspowe idealnie sprawdzają się nad wyspami kuchennymi.

 

Wewnątrz okapu znajduje się wydajna turbina, która zaciąga powietrze. Okapy tubowe mogą pracować wtedy zarówno jako wyciągi, jak i jako pochłaniacze. W tym pierwszym wariancie okap jest podłączany do instalacji wentylacyjnej i opary odprowadzane są na zewnątrz kuchni. W drugim za neutralizację nieprzyjemnych zapachów odpowiadają filtry węglowe znajdujące się w okapie – nie trzeba podłączać go do wentylacji.

 

Jak wybrać najlepszy okap tubę do swojej kuchni?

Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „okap tuba”, możemy od razu zauważyć, że mamy przed sobą wiele różnych modeli do dyspozycji.

 

Zanim jednak zdecydujemy się na zakupienie okapu tubowego, warto sprawdzić dokładnie paramenty techniczne tych urządzeń gospodarstwa domowego. Czym powinien wyróżniać się dobry okap tubowy?

 

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wydajność pracy urządzenia, która powiązana jest z powierzchnią kuchni. Im większa kuchnia, tym okap powinien być mocniejszy, by szybciej oczyszczać powietrze. Różne prędkości obrotowe silnika pozwalają na dopasowanie pracy urządzenia do konkretnych potrzeb. Dodatkowym plusem będzie funkcja timera, która pozwala na automatyczne wyłączenie okapu po upływie wybranego czasu.

 

Aby gotowanie było jeszcze łatwiejsze, warto wybrać okap tubowy z oświetleniem. Najlepsza opcja to oświetlenie ledowe, które zapewnia jasną barwę światła, która nie męczy oczu, a przy tym jest energooszczędne.

 

Sprawdźmy też opcje sterowania okapu. Gdy nie będzie on łatwo dostępny, na przykład będzie podwieszony wyżej lub będzie znajdował się nad wyspą, wówczas szukajmy modelu wyposażonego w bezprzewodowy pilot.

 

Gdzie można zamówić okapy tubowe?

Aktualnie okapy o tubowej, cylindrycznej konstrukcji coraz częściej pojawiają się w sprzedaży. Najszerszy asortyment czeka na nas w sklepach internetowych – to właśnie tam możemy przebierać w różnych wzorach i kolorach, a także wariantach okapów tego typu.

 

Zamówienie okapu on-line to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także komfort. Urządzenie zostanie dostarczone wprost pod wyznaczony przez nas adres.

 

Podsumowując, jeśli szukamy stylowego okapu do nowoczesnego wnętrza, warto sprawdzić okapy tuby – to niebanalna propozycja do każdej kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =