Aranżacja

Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami

W wielu budynkach mieszkalnych tuż pod schodami występuje dodatkowa wolna przestrzeń. Na pewno warto by było czymś ją zapełnić, w jakiś sposób wykorzystać, aby nie pozostawiać takiego miejsca pustego. Zwłaszcza że potrafi być ono naprawdę duże. A sposobów na wykorzystanie takiej przestrzeni jest naprawdę tysiące. Na który z nich warto się zdecydować? Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami. To już zależy od rozmiaru miejsca pod schodami i jego konkretnej, dokładnej lokalizacji.

Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami

Jak zaaranżować przestrzeń pod schodamiJeżeli wolnego miejsca pod schodami jest naprawdę sporo, a jeszcze do tego występuje ono w pobliżu kuchni bądź jadalni, można pomyśleć o przeorganizowaniu go w dodatkowy kącik kuchenny. Niekoniecznie będzie on przeznaczony do spożywania posiłków. Spadzisty sufit takiej wnęki nie pozwoliłby na stworzenie komfortowego miejsca do biesiadowania, ale już spokojnie poradzi sobie w roli miejsca do składowania różnych kuchennych przedmiotów. Wystarczy umieścić w nim kilka dodatkowych szafek, a następnie umieścić w nich te artykuły, z których na co dzień raczej się nie korzysta – np. zapasy suchych produktów (makaronów bądź ryżu), przetwory w słoikach i zgrzewki napojów. Maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni to klucz do zaprojektowania funkcjonalnego budynku!

Kominek pod schodami

Druga propozycja spodoba się natomiast miłośnikom klasycznych projektów i standardowych rozwiązań. Nie jest ona jednak wcale taka oczywista. Chodzi w niej bowiem… o umieszczenie pod schodami prawdziwego kominka! Bijące z niego ciepło wspaniale ociepli dom – niekoniecznie dosłownie, ale na pewno ogrzeje jego wizerunek, zwłaszcza jeśli aranżacje większości pomieszczeń zostały utrzymane w chłodnym i surowym klimacie. Dzisiejszym domom brakuje tego rodzinnego charakteru. Są bardzo jasne, minimalistyczne i przez to wydają się smutne i puste. Ogień uderzający z nawet najprostszego kominka potrafi zmienić ich charakter o sto osiemdziesiąt stopni. Oczywiście na coś takiego nie każdy będzie mógł sobie pozwolić – aby umieścić kominek w takim miejscu, należy posiadać szyb wentylacyjny w okolicy samych schodów.

Ile jest ludzi, tyle może być pomysłów na wykorzystanie miejsca występującego pod schodami. Różne są bowiem potrzeby domowników i to z nimi należy zapoznać się w pierwszej kolejności. Jeżeli bowiem rodzinie brakuje miejsca do składowania rowerów, może ona pomyśleć o przymocowaniu specjalnych stojaków do tyłu samych schodów. Inspirujących rozwiązań nie brakuje w Internecie. Trzeba je tylko na spokojnie przejrzeć i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =