Aranżacja

Gdzie połączenie złota i srebra we wnętrzu będzie wyglądać dobrze?

Z pozoru złoto i srebro w aranżacji wnętrz są kolorami, które wzajemnie się wykluczają. Gdy we wnętrzu znajdą się złote elementy, srebro wydaje się już nie pasować i na odwrót. Jednak w wielu aranżacjach takie połączenie kolorystyczne także wygląda bardzo efektowne – co więcej podkreśla również ich unikatowy styl.

Złoto i srebro we wnętrzach mogą przybierać różne formy, na przykład mogą stanowić element mebli, artykułów oświetleniowych, mogą mieć formę armatury czy dekoracji. Tkaniny obiciowe na sofach, krzesłach i fotelach, świeczniki, stoliki kawowe, ozdobne tace, klamki, karnisze, ramy luster i obrazów – to jedynie wybrane przedmioty, które mogą przybrać kolory złota i srebra. Gdzie zatem można zestawiać je bez ograniczeń?

 

Połączenie złota i srebra we wnętrzach glamour

Zdecydowanie najczęściej połączenie złota i srebra we wnętrzu widać na przykładzie stylu glamour. To jeden z najpopularniejszych dzisiaj stylów, który doskonale łączy w sobie pałacową elegancję wraz z nowoczesnymi trendami aranżacyjnymi.

 

We wnętrzach w stylu glamour najczęściej widać połączenie tych dwóch kolorów na przykładzie mebli z metalowymi detalami, dekoracji jak chromowane świeczniki, polerowane ramy czy tace. Bardzo często w takich przestrzeniach srebro i złoto znajdują się na oświetleniu – w przestrzeniach glamour są to często strojne żyrandole, kinkiety ze zwisającymi kryształkami czy też ozdobne lampy stojące z dużymi abażurami.

 

Wnętrza glamour zachwycają swoim przepychem, ale ze względu a nowoczesne detale nie wyglądają na przeładowane, kiczowate. Właśnie dlatego połączenie złota i srebra we wnętrzu jak salon czy sypialnia glamour prezentuje się bardzo efektownie.

 

Połączenie złota i srebra we wnętrzach art deco

Także przykładem na wykorzystanie złota i srebra w aranżacjach wnętrz jest art deco. To styl, który jest podobny do stylu glamour, jednak w porównaniu do niego kładzie większy nacisk na klasyczne elementy aranżacji. Takie wnętrza zawierają także znacznie więcej efektownych dodatków – także z charakterystycznymi motywami geometrycznymi.

 

Styl art deco cechuje zamiłowanie do bogatych form, eleganckich elementów, w tym także wykonanych z metalu, dlatego można zobaczyć w nim również mnóstwo srebrnych i złotych elementów – od artykułów oświetleniowych, poprzez meble, a skończywszy na dekoracjach typu świeczniki czy ramki na zdjęcia.

 

Zatem połączenie złota i srebra we wnętrzu wcale nie musi być kiczowate. W wielu pomieszczeniach takie zestawienie wygląda naprawdę bardzo efektownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + dwadzieścia =