Zdrowie

Decyzja o odchudzaniu się

Niemalże każdy chce schudnąć. Większość osób nie jest zadowolona z wyglądu swojego ciała i gdyby tylko mogła, oddałaby komuś przynajmniej część swoich nadprogramowych kilogramów. Takie cuda się jednak nie zdarzają. Aby schudnąć, trzeba niestety samemu się o to postarać. Należy przede wszystkim podjąć ostateczną decyzję o przejściu na dietę i choćby nie wiem co się działo, trzymać się swojego planu. A jak się do tego zachęcić? I jak nie stracić motywacji, która w pewnych gorszych momentach życia potrafi spaść poniżej poziomu zera? Decyzja o odchudzaniu się musi być podbudowana motywacyjnie.

Najważniejsza jest motywacja

Decyzja o odchudzaniu sięDlaczego na całym świecie wciąż tak wiele osób musi zmagać się ze swoją nadwagą bądź otyłością? Dlaczego niektórzy potrafią schudnąć, a inni nie są w stanie wytrzymać na żadnej diecie dłużej niż przez dwa czy trzy dni? Otóż wynika to z fałszywej motywacji. Człowiekowi często tylko wydaje się, że chce coś zrobić. Bo niby marzy o tym, żeby schudnąć, ale w rzeczywistości czuje w głębi duszy, że rezygnacja z ukochanych przekąsek, słodyczy i przysmaków oraz zwrot w kierunku aktywności fizycznej i zdrowego żywienia będzie dla niego zbyt bolesny, zbyt wymagający i zbyt ciężki. W ten sposób sam obniża swoją motywację, jeszcze zanim w ogóle zacznie się odchudzać. Wmawia sobie, że nie da rady, zamiast myśleć pozytywnie i zacząć wierzyć we własne siły. Moment, który następuje jeszcze przed rozpoczęciem diety, potrafi zaważyć nad skutecznością odchudzania. Jak więc się do tego wszystkiego przygotować, aby sobie po prostu nie odpuścić?

Decyzja o odchudzaniu się

Warto na pewno poszukać samodzielnie tych prawdziwych czynników motywacyjnych. Nikt nie chudnie bez powodu. Każdy widzi jakieś korzyści w tym procesie, bo w przeciwnym wypadku poradnie dietetyczne nie byłyby w dzisiejszych czasach aż tak popularne, a osoby otyłe i te z nadwagą nawet nie myślałyby o przejściu na żadną dietę. Motywacją może być chociażby zdrowie. Osoby otyłe zwykle nie są zadowolone ze stanu swoich organizmów. Narzekają na przeróżne choroby – m.in. nadciśnienie – które wynikają z wysokiego otłuszczenia organów. Mają kiepską kondycję, ich serce musi bardzo ciężko pracować, dlatego są bardziej narażone na zawał bądź nawet udar. A gdy tylko pozbędą się swojej nadwagi, te wszystkie problemy zdrowotne znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nagle człowiek znowu stanie się zdrowy i szczęśliwy. A to da mu motywację do trwania na nowej diecie.

Oczywiście do niektórych bardziej przemówi wizja uzyskania przepięknej zgrabnej sylwetki, a jeszcze do innych możliwość kupienia ubrań w mniejszym rozmiarze. Rodzaj motywacji tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Ma ona jedynie wynikać z prawdziwych przekonań danej osoby, aby zawsze, w momencie kryzysowym, mogła sobie ona o tym wszystkim przypomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − osiem =